O nás

Rozpoviem vám príbeh, ktorý sa začal, ako z telenovely a myslím, že aj tak bude pokračovať, tak sa pohodlne usaďte dozviete sa, prečo LUBITO vzniklo.

Danka Foto                            Volám sa Danka, mám čo to po 30-tke a som bežná žena, ktorá má rada prírodu, cestovanie, dobré jedlo a kozmetiku. Zaujímam sa o zdravé stravovanie, prírodné produkty a o to, čo bude s našou planétou. Ako hovorí jedna moja známa, som EKO BIO PSYCHO :D

AKO SA ZRODIL NÁPAD MAŤ LUBITO - eshop s lowcarb a keto poravinami

 

Pred pár rokmi ma môj veľmi dobrý kamarát zoznámil so svojim bratom, ktorý žije na Novom Zélande. Zo začiatku to boli priateľské vypisovačky na Facebooku. Naše priateľstvo sa však dosť prehlbovalo a jedného dňa sme si písali, aké máme choroby, problémy a vady. Chvíľami mi to pripadalo ako súboj, kto je vadnejší :D

Vtedy som sa dozvedela, že môj už teraz partner má cukrovku typu II, teda získanú. Vôbec ma to nevyľakalo, pri tom zozname :D Srandujem :D No začala som sa viac zaujímať o danú problematiku. Po 9-mesačnom vypisovaní prišiel na Slovensko a my blázni sme hneď na druhý deň od jeho príchodu, šli na dovolenku. Zaľúbili sme sa a trvá to až dodnes. Počas tej dovolenky som viac spoznávala, aké je to žiť s diabetikom. Po dvoch týždňoch našej dovolenky sme sa dohodli, že pôjdem za ním na Nový Zéland a skúsime tam spoločný život. Podarilo sa mi vybaviť víza na 9 mesiacov a to bola možnosť, ako ešte lepšie spoznať jeden druhého.

Partner mi hovoril veľa o keto diéte, a ako je prospešná pre diabetika, tak sme sa dohodli, že ideme do toho a začneme na nej pracovať. Rátali a vážili sme každú surovinu, aby sme zistili, ktoré recepty sú alebo nie sú keto. Hľadáme a tvoríme kopu receptov, ktoré nám napomáhajú spestriť jedálniček.

Vrátila som sa na Slovensko a zistila som, že je problém nájsť nízko sacharidové (low carb) potraviny a nie to ešte na jednom mieste. Tieto potraviny ľudia vačšinou využívajú pre svoju keto dietu alebo diabetici, ktorý si bežné potraviny nemožu dať bez toho aby sa im zvýšila hladina cukru. Je ich tak málo a roztrúsené kade tade, že som bola nešťastník z toho, že všetci, čo trpia cukrovkou majú rovnaký problém. Keď som našla len tak tak jeden produkt, bol problém nájsť ďalší a ešte k tomu v regáloch obchodov ich je nedostatok. Ak som nakupovala na rôznych web stránkach bol problém veľmi podobný, len si to odniesla peňaženka a čakanie, čo všetko príde z rôznych stránok.

V jednom článku sa dokonca spomína, že na Slovensku je cca 400 000 ľudí trpiacich touto chorobou a to číslo narastá.

Nápad založiť stránku s low carb receptami, zaujímavými článkami a produktami, ktoré by boli dostupné pre túto skupinu ľudí prišiel veľmi rýchlo. Vedela som, že sama nebudem vedieť spravovať web a všetky veci okolo toho, a to práve skrz moje pendlovanie medzi krajinami. Tak som oslovila partiu šikovných ľudí a chytila ich táto myšlienka za srdiečko, ako mňa.

Stal sa z nás tím LUBITO a sme v ňom namočený od prvého chlpu na našom tele až po posledný chuťový pohárik na jazyku.